1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

BlackBerry yazılım açığı ile gündemde

BlackBerry yazılım açığı ile gündemde
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

BlackBerry yazılım açığı ile gündeme geldi. Söz konusu açığın araçları ve tıbbi cihazları riske atabileceği belirtildi.

BlackBerry yazılım açığı tehlikeye neden oluyor

BlackBerry tarafından tasarlanan yazılımdaki bir siber güvenlik açığı, onu kullanan araçları ve tıbbi cihazları riske atabilir. ABD uyuşturucu düzenleyicisi ve federal bir kurum, bu açığın sistemleri saldırganlara açık hale getirdiğini söyledi.

Yazılımın, Volkswagen, BMW ve Ford Motor gibi otomobil üreticileri tarafından gelişmiş sürücü destek sistemleri dahil olmak üzere bir dizi önemli işlev için kullanıldığı belirtiliyor. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), yazılımın geniş bir ürün yelpazesinde kullanıldığını ve uzlaşmasının “kötü niyetli bir aktörün son derece hassas sistemlerin kontrolünü ele geçirmesine izin verdiğini ve ülkenin kritik operasyonlarının riskini artırdığını söyledi.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi, tıbbi cihaz üreticileri hangi sistemlerin etkilenebileceğini değerlendirirken bile rastgele bir olumsuz olayın farkında olmadığını söyledi. BlackBerry’nin başlangıçta BadAlloc olarak adlandırılan güvenlik açığının ürünlerini etkilediğini reddettiğini ve daha sonra kamuya açıklama yapmaktan kaçındığı belirtildi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap