1. Ana Sayfa
  2. Apple

Bir Kaç Adımla iPhone Telefon Nasıl Hızlandırılır

Yavaşlayan iPhone telefonların ilk gün gibi hızlı olması için neler yapmalıyız?

Bir Kaç Adımla iPhone Telefon Nasıl Hızlandırılır
0

- Advertisement -

iPhone marka telefon kullanıyorsanız ve telefonunuzun yavaşladığını, uygulamadan uygulamaya geçerken takıldığını düşünüyorsanız bir kaç adımda iPhone telefon nasıl hızlandırılır? Telefonunuzu ilk aldığınız hızla kullanmaya devam etmek ister misiniz?

- Advertisement -

Bir çok iPhone kullanıcısı zaman geçtikçe kullandıkları telefonların hızlarının ilk gün kadar iyi olmadığının farkındadır. Bunun için yapılacak bir kaç tane adım ile telefonunuzun hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Safaride bir web sitesini ziyaret ettiğimizde sitedeki fotoğraflar dahil birçok veriyi telefonunuz yaptığınız işlemi hızlandırmak ve açılması daha kolay olması adına tarayıcısında saklıyor. Tarayıcınızın belleğinde bulunan veriler artık web sitesinde kullanılan verilerle eşleşmediğinde telefon yavaşlamaya başlıyor ve yükleme hızı gün geçtikçe daha verimsiz hale geliyor.

Adsiz tasarim 4
iPhone Telefon Nasıl Hızlandırılır

Safari’de İphone Önbelleğimizi Nasıl Temizleriz?

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Safari’yi seçin.
  3. Geçmişi ve web sitesi verilerini sili seçin
  4. Seçimi onaylayın.

Önbelleği Neden Temizlemeliyiz?

Önbellekte depolanan veriler tarayıcınızın zamanla daha az verimli hale gelmesine yani yavaşlamasına neden olur. Telefonunuzun önbelleğini temizlemek, şimdiye kadar ziyaret ettiğiniz yani tarayıcınızın depoladığı web sitelerini ortadan kaldırmaya yarar. Temizlenen önbellek sayesinde tarayıcı bazı yükleme hatalarını da önlemiş olur. Yalnız önbelleği temizlemek sayfalardan da çıkış yapmak demektir.

Önbelleği Ne Sıklıkla Temizlemeliyiz?

Herkesin kullandığı marka telefonunun önbelleğini en azından ayda bir veya iki kez temizlemesi gerekmektedir. Eğer günde birçok web sitesini ziyaret ettiğinizi düşünüyorsanız bu sayıyı haftada bire çıkarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap