1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Avustralya’da yeni PS5 ve tatmin etmeyen özellikleri

Avustralya’da yeni PS5 ve tatmin etmeyen özellikleri
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

nihayety’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, kısa sürede önemli bir satış rakamına ulaşmış olsa da tüm dünyada tedarik sorunları devam ediyor. Çip krizi nedeniyle karşımıza çıkan bu problem konsola ulaşmak isteyenlerin canını sıkarken şimdi de yeni bir PS5 konsolu Avustralya’da karşımıza çıktı. Ancak bu yeni PS5, özellikleri ile pek de tatmin etmeyecek.


GTA serisi hakkında tüyler ürperten en ilginç teoriler

GTA serisi hakkında tüyler ürperten en ilginç teoriler

Şu ana kadar GTA serisiyle ilgili en ilginç teorileri bu içeriğimizde derledik. Hakkında yorumlamalar yaparak gerçekliğini inceliyoruz.

Yeni PS5 özellikleri ile pek de beklentileri karşılamıyor

Avustralya merkezli oyun kuruluşu Press Start tarafından keşfedilen bu yeni PS5 konsolunun dışarıdan yeni olduğunu anlamak ise pek mümkün değil. Bu yeni konsol ilk versiyona göre biraz daha hafif yapıda olsa da küçük ölçekli değişiklikler içeriyor.

avustralya yeni bir ps5 ozellikleri ortaya cikti 1

nihayety’nin PlayStation 5 üretimini hızlandırdığı daha önce ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bu modelin ilk değişiklik ise seri numarasında. Buna göre C1XX şeklinde olan seri numaraları C1XXX gibi yeni haliyle karşımıza çıktı. reyun konsolunda yapılan temel değişiklik ise bir vida değişikliği. Buna göre PS5‘in standına takmak için bulunan bir vida değiştirildi. Daha önce açılması ve kapanması zor olan vida daha kolay açılıp kapanan bir vida ile değiştirildi.

Daha önce yeni PS5 için nihayety’nin yeni ve güçlendirilmiş bir konsol hazırlığı yaptığına dair raporlar ortaya çıktı. Bu raporlara göre AMD’nin 7nm fabrikasyon süreci ile üretilen Zen 2 mimarili işlemcisini kullanan PS5, Zen 3 mimarisi ile karşımıza çıkabilir.

avustralya yeni bir ps5 ozellikleri ortaya cikti 2

nihayety daha önce de PS3 ve PS4 için daha güçlü versiyonları piyasaya sürdü. Ancak bu yeni versiyonun bu kadar kısa sürede gelip gelmeyeceği ise merak konusu. nihayety’nin son paylaştığı satış rakamlarına bakılırsa PS5, tüm olumsuzluklara rağmen 10 milyondan fazla konsol satışı gerçekleştirdi.

PS5 ve teknik özellikleri

İşlemci: AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında
GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
hafıza: 16 GB GDDR6 / 256 bit
içi depolama: 825 GB SSD
arkaırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu
Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)
Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap