1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Audi Grandsphere; amirallerin savaşında A8’in geleceği de göründü

Audi Grandsphere; amirallerin savaşında A8’in geleceği de göründü
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Yeni nesil elektrik rekabetinde markasının amiralinden mesajlar taşıyan Audi Grandsphere, teknik verileriyle tasarımı kadar heyecan yaratmayı başardı.

Premium üreticilerin elektrik dönüşümünleri kompakt ve SUV odağında devam ederken, yavaş yavaş ürün gamlarının zirveleri de üzerine düşeni alıyor. Mercedes’in EQS ile S-Serisi’nin rolünü hızlı şekilde taşımayı başardığı bu yarışta Audi’nin de cevabını görmeye başlıyoruz. Markayı bu yeni jenerasyon rekabette çok daha iddialı konuma getirmesi için tasarlanan Audi Grandsphere, tam otonom sürüş dinamikleri üzerine geliştirilen kokpitiyle dikkat çekiyor. Otomobilin bir yaşam alanına dönüştüğü konsept tasarımın seri üretime geçişi için şimdiden heyecan yarattığını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi Grandsphere teknik özellikleri

Audi cephesi, aracı bir konsept olarak tanıtmasına rağmen seri üretime hazırmışçasına pek çok rakamsal veriyi paylaşarak dikkat çekiyor. Dördüncü seviye otonom sürüşün sınırları içerisinde geliştirilen Grandsphere, 5,35 metre uzunluk, 2 metre genişlik ve 1,39 metre yükseklik değerine sahip bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Aks mesafesi de dahil olmak üzere pek çok noktasıyla günümüz A8’inden daha ileride konumlanan modelin iç yaşam alanında bunu rahatlıkla hissedebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

fasılacın altyapısına geçtiğimizde ise bizleri çift elektrik motorlu bir kombinasyon karşılıyor. Toplamda 710 PS güç ve 960 Nm tork üreten bu motorla birlikte Audi Grandsphere’nin 0’dan 100’e hızlanmasının 4 saniyeden kısa sürdüğü bilgisi dikkat çekiyor. PPE mimarisi üzerine geliştirilen modelin batarya tarafında ise 120 kWh’lik bir ünite konumlandırılmış. 800V hızlı şarj mimarisinin desteklendiği bu bataryayı yükse kapasiteli bir şarj noktasından yüzde 5’ten yüzde 80’e getirmek yaklaşık 25 dakika sürüyor. bütün parçaların bir araya getirilmesiyle birlikte Grandpshere’in 750 kilometreye kadar menzil kat edebilen bir otomobil olduğunu görüyoruz. Mercedes’e karşı önemli bir atak yapmak isteyen Audi’nin geleceğin büyük öneme sahip olacak Grandpshere’in yansımalarını hep birlikte izleyeceğiz.

alakali video

Mercedes EQS tanıtımı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap