1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Arrival büyümeye devam ediyor – TechInside Techinside.Com

Arrival büyümeye devam ediyor – TechInside Techinside.Com
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Ticari elektrikli araç şirketi Arrival büyümeye devam ediyor. Arrival UPS ile anlaşma kapsamında 1 milyar dolar gelir elde edebilir.

Arrival büyümeye devam ederken, siparişlere yoğunlaşıyor

Londra merkezli ticari elektrikli araç şirketi Arrival’in yöneticileri, şirketin planlanan ürün lansman tarihlerine yaklaştığını duyurdu. Arrival, aldığı siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

Şirketin bağlayıcı olmayan siparişleri ve niyet mektupları toplam 59 bin araç içeriyor. Bu sayıda UPS ile ABD ve Avrupa’da 10 bin adede kadar araç satın alma anlaşmasını da kapsıyor. Şirketin geçen yıl yatırımcılara verdiği demece göre, lojistik devi 20 bin aracın tamamını satın almayı seçerse, anlaşma 1 milyar doların üzerinde olabilir.

Arrival CEO’su Denis Sverdlov, “Hindistan pazarının son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Boyut açısından çok benzersiz bir pazar. Ürün için fiyatlandırma ve ürün sertifikası, Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri’nde görmeye alıştığımızdan çok farklı. Bu bizim için son derece önemli bir adım çünkü bu, Asya ve Hindistan gibi ülkelerde başarılı olabilecek araçlar yaratmamızı sağlıyor, dolayısıyla bizim için büyük, büyük bir adım” dedi.

Şirket, çeyreği 445 milyon Euro ile kapatırken büyüme adımları da etmeye devam ediyor. Bu amaçla Arrival, ABD’de üretim için iki yeni fabrika kurabileceğini bildirdi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap