1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple’dan iPhone’ların pil ömrünü artıracak patent

Apple’dan iPhone’ların pil ömrünü artıracak patent
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone

iPhone‘ların pil ömrünü uzatmak isteyen Apple, ”Dikkat kırmızıgılama Hizmeti” başlıklı yeni bir patent aldı. iPhone’larda pil ömrünü uzatma konusunda çalışmalar yürüten şirket, yeni patentini başarılı bir şekilde hayata geçirirse iPhone kullanıcıları daha uzun pil ömrüne sahip olacak.

Apple’ın aldığı patent kullanıcıların cihazlarıyla ilgilenip ilgilenmediğini algılayabiliyor. Kullanıcıların cihaza bakmadığı durumlarda pil tüketimini azaltmak için cihazı kapatmak da dahil olmak üzere belirli önlemler alınabiliyor.  Apple’ın  başvurusunu gerçekleştirdiği bu fayda sağlayacak patenti bu yıl piyasaya çıkacak iPhone modellerinde büyük ihtimalle görmeyeceğiz. Çalışmaların başarılı şekilde tamamlanması durumunda bu teknolojiyi önümüzdeki yıllarda satışa sunulacak iPhone modellerinde görmemiz kuvvetle muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi de uzun pil ömrüyle konuşulabilir

Apple, önümüzdeki ay tanıtacağı iPhone 13 ailesinde de daha uzun bir pil ömrü sunması bekleniyor. iPhone 13 mini’nin 2.406 mAh kapasiteli pilden güç alacağı söyleniyor. iPhone 13 ve 13 Pro’da 5, 13 Pro Max’te ise 4.352 mAh‘lik pilin kullanılacağı belirtiliyor. Yeni modellerde kullanılacak A15 Bionic işlemcisiyle iPhone 13 ailesinin daha uzun bir pil ömrü sunacağı dile getiriliyor. Yeni modellerin ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de de satışa sunulacağını söyleyelim.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap