1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple’a kötü çalışma ortamı soruşturması

Apple’a kötü çalışma ortamı soruşturması

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

feza gemisine benzeyen milyar dolarlık lüks ofis binaları inşa etse de Apple, ABD Çalışma Bakanlığı’nın kötü çalışma şartları konusundaki soruşturmasından kurtulamadı.

Çarşı çok karışacak gibi görünüyor

Çalışanlarına sağladığı çalışma şartları nedeniyle yapılan şikayetleri soruşturmaya başlayan bakanlık şirket içindeki taciz, mobbing, missileme ve cinsiyetçilik iddialarını araştıracak.

Şu anda iki önemli şikayeti inceleme altına alan komisyon, bu şikayetleri dile getiren iki çalışanı dinleyecek. Ashley Gjøvik ve  Cher Scarlett tarafından doldurulan şikayet dilekçlerinde, söz konusu taciz, mobbing, ve cinsiyetçilik şikayetlerden mağdur olan 500’den fazla çalışanın bulunduğu iddiası da yer alıyor.

Bakalım Apple bu soruşturmalara nasıl tepki verecek. Silikon Vadisi’nde bu tür şikayetlere CEO düşüren davalar olarak bakılıyor. Daha önce de Uber’in kurucusu ve CEO’su Travis Kalanick, şirket içindeki bu tür şikayetlere yeterince ilgi göstermediği ve çalışanların sağlıklı çalışma hakkını korumadığı için yönetim kurulu tarafından görevinden indirilmişti.

 

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap