1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple Watch Series 8 ve AirPods için yeni sağlık iddiaları gündemde

Apple Watch Series 8 ve AirPods için yeni sağlık iddiaları gündemde
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli öncesinde Apple Watch Series 8 ve AirPods için yeni sağlık iddialı gündemde.

Apple’a yönelik önemli kaynaklardan Ming-Chi Kuo, 2022’nin eylül ayında gelecek Apple Watch Series 8 modelinin vücut sıcaklığını ölçebileceğini iddia ediyor. Bu iddia daha önce de gündeme gelmişti. Bu açıdan Apple yeni saatinde bunu net olarak sunacak gibi görünüyor. Watch Series 8 için tansiyon ve kan şekeri ölçüm ihtimali de bulunuyor.

Ming-Chi Kuo aynı zamanda gelecek AirPods’ların da sağlık konusunda bazı özellikler sunacağını belirtiyor. Kuo bu konuda bir tarih vermiyor ancak çalışmaların / planların olduğunu söylüyor. Aslında da bu da uzun zamandır gündemde. sıhhat özelliklerine sahip hali hazırda bazı kablosuz kulaklık modelleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 8 için temeli kuracak firma Rockley Photonics olacak

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve gelişmiş bir dijital sağlık sensörü görücüye çıkartıştı. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

uslı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli olarak ölçüm getiren sensör, ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Apple Watch’lar dahil birçok akıllı saat modelinde ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor. Bunu etkisi daha hassas sonuçlar oluyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap