1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple Watch Series 7 ile ekran büyüyor, yeni saat arayüzleri geliyor

Apple Watch Series 7 ile ekran büyüyor, yeni saat arayüzleri geliyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 akıllı saat ile bu ay içerisinde tanışıyoruz. Model için bu sefer ekran boyutu ve saat arayüzleri hakkında bilgiler var.

Apple Watch Series 7 biliyorsunuz iki farklı versiyon (41 mm ve 45 mm) halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor.

uslı saat için en son Nikkei Asia bir yazı yayımlamış ve saatin kan basınç sensörüne sahip olduğunu belirtmişti. Mark Gurman ise bunun doğru olmadığını ve saatte kan basıncı sensörü olmadığını açıkladı.

Şimdi ise saatin 45 mm versiyonunda ekran boyutunun 1.9 inç seviyesinde olacağı ortaya çıktı. 44 mm Watch Series 6 modelinde 1.78 inç ekran yer alıyordu. ekran ile beraber çözünürlük de artıyor ve 368×448 seviyesinde 396×484 seviyesine çıkıyor.

Apple’ın bu artıştan tam olarak yararlanmak adına yeni saat arayüzleri geliştirdiği aktarılıyor. Büyük ihtimalle bu arayüzlerde tek seferde daha fazla veri gözler önüne seriliyor.

41 mm için net değerler verilmiyor ancak onun da ekranı ve çözünürlüğü 40 mm Watch Series 6 modeline oranla büyüyor. Yeni saati S7 işlemci üzerine kuracak bilgisi verilen Apple, akıllı saat dünyasını bir kez daha hareketlendirmek için gün sayıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için bir gecikme olabilir

Series 6 ile en büyük farklı tasarımı olacak Watch Series 7, söylendiği kadarıyla bir üretim problemu yaşıyor.

Kaynaklara göre saat için ufak çaplı bir üretim yapılmış ancak yaşanan problemlar nedeniyle bu üretim geçici olarak durdurulmuş. Yeni tasarımın “kompleks” yapısı nedeniyle bir problem yaşandığı ve istenilen kalite seviyesine henüz ulaşılamadığı aktarılıyor.

Bu konunun ayrıntıları henüz yok ancak eğer problemlar çözülmez ise Watch Series 7 için ufak da olsa bir erteleme gelebilir. Yukarıda da dediğimiz gibi önümüzdeki ay tanıtılacak akıllı saat, stok konusunda 2021’in sonuna kalabilir.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap