1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple Watch Series 7 için neler beklememiz gerekiyor? İşte cevap;

Apple Watch Series 7 için neler beklememiz gerekiyor? İşte cevap;
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 akıllı saat serisi ile önümüzdeki ay tanışıyoruz. Peki model için neler beklememiz gerekiyor? İşte son cevaplar;

Apple Watch Series 7 modelleri biliyorsunuz iki farklı versiyon (41 mm ve 45 mm) halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor. En son Çin merkezli klonları satışa sunulan akıllı saat, bu sefer Mark Gurman’ın açıklaması ile gündemde.

Gurman’a göre yeni akıllı saatin en büyük farkı yeni tasarımı olacak. Gurman modelde büyük bir teknik yeniliğin veya yeni bir sağlık sensörünün olmayacağını açık olarak belirtiyor.

Yeni saat özelinde spesifik olarak yeni tasarıma odaklanacak Apple, bu yeni tasarım ve büyüyen gövdelere özel olarak yeni saat arayüzleri hazırlamış durumda. Bunların henüz nasıl olacağı bilinmiyor ancak bu konuda da devasa bir yenilik gündemde yer almıyor.

Bu açıdan yeni akıllı saat sadece tasarımda fark yaratacak ve bu yüzden de yüksek ihtimalle çoğu kişinin satın almayacağı bir model olacak. Ancak yine de yeni tasarımın ilgi çekmesi ve sıkı Apple fanlarını satın alma konusunda heyecanlandırması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için değil ancak 2022’de gelecek modeller için beklenti yüksek

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yapmış ve firmadan gelişmiş bir dijital sağlık sensörü gelmişti. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

Hatırlamak adına akıllı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli ölçüm getiren sensör, aktarıldığı kadarıyla ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Birçok akıllı saat modelinde (Apple Watch’lar dahil) ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap