1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple Watch Series 7 için bir gecikme söz konusu olabilir

Apple Watch Series 7 için bir gecikme söz konusu olabilir
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 akıllı saat ile önümüzdeki ay tanışıyoruz. Model için bu sefer gecikmeye neden olabilecek bir durum var.

Apple Watch Series 7 biliyorsunuz iki farklı versiyon (41 mm ve 45 mm) halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor.

Yeni sağlık ölçüm özelliği gibi büyük bir yenilik getirmeyecek, Series 6 ile en büyük farklı tasarımı olacak Watch Series 7, söylendiği kadarıyla bir üretim problemu yaşıyor.

Kaynaklara göre saat için ufak çaplı bir üretim yapılmış ancak yaşanan problemlar nedeniyle bu üretim geçici olarak durdurulmuş. Yeni tasarımın “kompleks” yapısı nedeniyle bir problem yaşandığı ve istenilen kalite seviyesine henüz ulaşılamadığı aktarılıyor.

Bu konunun ayrıntıları henüz yok ancak eğer problemlar çözülmez ise Apple Watch Series 7 için ufak da olsa bir erteleme gelebilir. Yukarıda da dediğimiz gibi önümüzdeki ay tanıtılacak akıllı saat, stok konusunda 2021’in sonuna kalabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için değil ancak 2022’de gelecek modeller sağlık konusunda iddialı olabilir

Apple tedarikçilerinden Rockley Photonics, geçtiğimiz ay önemli bir duyuru yaptı ve gelişmiş bir dijital sağlık sensörü görücüye çıkarttı. Bu sensörün 2022’de gelecek Apple Watch modellerinde aktif olarak kullanılma ihtimali bulunuyor. Peki bu sensör neleri ölçebiliyor?

uslı saatlere uygun sensörün vücut ısısı, kan basıncı, vücut hidrasyonu, alkol, laktat, glukoz / glikoz / glükoz ve fazlasını ölçme / belirleme yeteneği bulunuyor. Bünyesinde yer alan optik sistem ile sürekli olarak ölçüm getiren sensör, ölçüm sırasında benzerlerinden daha farklı yol izliyor.

Apple Watch’lar dahil birçok akıllı saat modelinde ölçüm için yeşil LED‘ler kullanılırken, Rockley Photonics imzalı yeni sensör sistemi “kızılötesi spektrofotometre” kullanıyor. Bunu etkisi daha hassas sonuçlar oluyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap