1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple Watch bir kişinin hayatını iki kez kurtardı; işte detaylar

Apple Watch bir kişinin hayatını iki kez kurtardı; işte detaylar
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Watch

Apple Watch bir kişinin hayatını iki kez kurtardı. ABD’de yaşayan 70 yaşındaki Dan Pfau, yaklaşık iki yıl önce de Apple Watch sayesinde kurtulmuştu.

2019 yılında Massachusetts’in Martha’s Vineyard adasında tatil yapan Pfau, bir  bisiklet kazası geçirmiş ve daha sonrasında gözlerini ambulansta açmıştı. Apple Watch’ta kullanılan düşme algılama özelliği sayesinde hayatının kurtulduğunu söyleyen Pfau, yeni bir kaza daha geçirdi. Geçtiğimiz ay gerçekleşen olayda Pfau, kafasını sert bir zemine çarpıp bayıldı. Acı hissettiği ve hareket edemediği için Apple Watch’taki dikte özelliğini kullanarak karısını aradı. Apple Watch, Pfau’nun bilincinin yerinde olduğunu kullanıcının saat ekranındaki bir simgeye dokunması sayesinde algıladı.

Bu ayın başlarında başka bir kişinin Apple Watch’ta Siri’yi kullanarak bir araba kazasından sonra yardım çağırdığını da hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Temmuz ayının başında da Apple Watch hayat kurtarmıştı

Apple Watch’ta yer alan düşme algılama özelliği sayesinde 78 yaşındaki Mike Yager’ın hayatı kurtulmuştu. Mike Yager sert bir düşüşün ardından Apple Watch, Yager’i alarmla uyandırmaya çalıştı. Mike’ın 45 saniyeden fazla hareket etmemesi nedeniyle akıllı saat 911’i aradı ve kullanıcının konumunu paylaşmıştı. Summerfield İtfaiye Departmanının olaya müdahale etmesiyle Yager’in hayatı kurtulmuştu.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap