1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple ürünlerini hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar keşfedildi

Apple ürünlerini hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar keşfedildi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Araştırmacılar, Apple ürünlerini hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar keşfetti. Apple’ın 150 farklı reklam yazılımına karşı korumasız olduğu bulundu.

Apple ürünlerini hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar tespit edildi

SentinelLabs tarafından yapılan yeni bir araştırma, “Apple tarafından algılanmadığını” iddia ettikleri 150 yeni reklam yazılımı örneği buldu. SentinelLabs, Apple’ı hedefleyen yeni bir reklam yazılımı kampanyasının keşfi hakkında yeni bir rapor yayınladı.

Rapora göre Apple, tüm Mac’lerde kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için XProtect güvenlik sistemini kullanıyor ve en az 2017’den beri internette dolaşan AdLoad’a karşı bir koruma planı oluşturdu. XProtect’in şu anda AdLoad için yaklaşık 11 farklı imzası var. Bunlardan bazıları SentinelLabs’ın o yıl bulduğu reklam yazılımının 2019 sürümünü kapsıyor. Ancak şirkete göre, keşfedilen en son kampanya XProtect’teki hiçbir şey tarafından korunmuyor.

Raporda, “Apple’ın kendisinin de belirttiği ve başka bir yerde açıklandığı gibi macOS’taki kötü amaçlı yazılım, cihaz üreticisinin başa çıkmakta zorlandığı bir problemdur” ifadelerine yer berildi. Tanınmış bir reklam yazılımı varyantının yüzlerce benzersiz örneğinin en az 10 aydır dolaşımda olması ve buna rağmen Apple’ın yerleşik kötü amaçlı yazılım tarayıcısı tarafından hala algılanmaması, Mac cihazlarına daha fazla uç nokta güvenlik kontrolleri eklemenin gerekliliğini gösteriyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap