1. Ana Sayfa
  2. Apple

Apple Metaverse Evrenine Sıcak Bakmıyor

Apple, yeni teknolojinin son kullanıcı ile buluşmasına hazır olmadığını belirterek Metaverse trendini sadece izleme kararı aldı.

Apple Metaverse Evrenine Sıcak Bakmıyor
+ - 0

- Advertisement -

Apple, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı VR ve AR özellikli karma gerçeklik başlığı altında resmi olarak açıklamasa da yaptığı çalışmaları kabul etti. Ancak son çıkan haberlere göre Apple Metaverse evrenine sıcak bakmıyor.

- Advertisement -

Apple, Metaverse evrenine sonradan girmesi bekleniyor. Genelde teknolojiye öncülük eden Apple, Metaverse karma gerçeklik başlığı konusunda bekleme kararı aldı. Bunun nedenin başında ise yeni teknolojinin kullanıcı ile buluşmak için hazır olmaması geliyor. Yıllardır gerçekleştirilen bu teknolojinin son aşamalara gelindiği de biliniyor.

Mark Zuckerberg‘in başlattığı Metaverse evreni son dönemde çok büyük ivme kazandı. Ancak Bloomberg’ten Mark Gurman‘ın özel bülteninde yer verdiği bilgilere göre Apple, Metaverse evrenine şu an için sıcak bakmıyor. Hatta 2023-2024 gibi çıkması beklenen Apple karma gerçeklik başlığı da bu yeni alana dair bir geliştirme sunmayacak.

apple metaverse evrenine sicak bakmiyor
Apple VR Başlık – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

 

Henüz başlangıç aşamasında olan Metaverse evreni, gelişmiş ülkelerde bile çok satılmayan VR başlıkların bu sanal dünyanın ilerlemesine engel oluyor.

Metaverse için çıkarılan VR başlıklar arasında en öne çıkan teknoloji firması Oculus VR olarak biliniyor. Bir diğer iddialı firma ise HTC olarak gösteriliyor. Apple’ın bu alanda verdiği karar ise Metaverse gelişimi içinde zedeleyici oldu. Mark Gurman’a göre Apple sadece trendi takip ediyor.

Apple karma gerçeklik başlığı ile Metaverse alanına yatırım yapmasa da 2023-2024 yılları arasında çıkacak bu yeni başlık ister istemez VR ve AR başlıklar için yeni bir kapı açacak. Apple’ın evrene katacağı bu yeni cihazın katacaklarını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap