1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple, iPhone için Face ID’de kararlı ama Touch ID de geri dönebilir

Apple, iPhone için Face ID’de kararlı ama Touch ID de geri dönebilir
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 12 mini

Teknoloji devi Apple, Mark Gurman’a göre iPhone 13 serisi için ekrana entegre Touch ID test etmiş. Ancak son karar Face ID’den yana olmuş. İşte ayrıntılar;

Mark Gurman’ın son açıklamasına göre Apple ciddi anlamda iPhone 13 serisi için ekrana entegre Touch ID yani ekrandan parmak izi okuma sistemini test etmiş. Ancak firma bu süreci “şimdilik” uygun bulmamış ve yine Face ID kullanılmasına karar verilmiş.

iPhone 13’lerde bildiğimiz kadarıyla Face ID sistemi biraz daha ufalan çentiğin içerisinde yer alacak. Apple’ın en büyük amacı Gurman’a göre Face ID’yi ekranın altına almak ve bu şekilde çentiği tamamen ortadan kaldırmak.

Ancak bu durum gelecek iPhone’lar için Touch ID’yi rafa kaldırmıyor. Söylendiği kadarıyla Apple, Touch ID’yi de ekrana entegre olarak sunmayı gerçek anlamda istiyor. Gurman burada iki farklı yolun izlenebileceğini belirtiyor.

2022’de veya sonrasında gelecek iPhone’ların üst seviye modellerinde ekrana entegre Face ID, alt seviyedekilerde ise çentikte Face ID kullanılabilir.

Aynı şekilde 2022’de veya sonrasında gelecek iPhone’ların üst seviye modellerinde ekrana entegre Face ID, alt seviyedekilerde ise ekrana entegre Touch ID kullanılabilir.

Burada Apple’ın hangi yolu izleyeceği net değil ancak firma çentiği ufaltarak bitirme konusunda kararı görünüyor. Biliyorsunuz Android tarafı da ekran deliklerini bitirme konusunda büyük adımlar atıyor. ekran altı selfie kamerası sistemlerini kullanımı artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesini gücünü A15 Bionic isimli işlemci verecek

Telefonların kusursuz olarak hepsinde A15 Bionic işlemci olacak. Bu işlemci yerini alacağı A14 Bionic ile benzer olarak 5 nm üretim sürecinden çıkacak.

Burada TSMC’nin yeni nesil bir 5 nm üretim sistemi (N5P) kullanılacak. Bu sayede A15 Bionic ile A14 Bionic arasında bir performans farkı oluşacak fakat bu fark çok düşük olacak.

A14 Bionic gibi A15 Bionic işlemcinin de iki adet verimlilik ve dört adet yüksek performans odaklı toplam altı çekirdekli bir kuruluma sahip olacağı belirtiliyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap