1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple İmzalı İki Farklı Başlık / Gözlük Geliyor Ve Tarihler Netleşiyor

Apple İmzalı İki Farklı Başlık / Gözlük Geliyor Ve Tarihler Netleşiyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Apple Glass

Apple tarafından uzun süredir gündemde olan yeni ürün bir giyilebilir seçenek olacak ve burada karşımıza iki farklı seçenek çıkarılacak.

Gelen son bilgilere göre Apple’ın AR / VR tarafındaki ilk ürünü 2022’nin ikinci yarısında görücüye çıkarılacak ve bu ürün çok pahalı (2 bin dolar üstü) bir seçenek  olacak. Bu Oculus Rift benzeri büyük gövdeli model son kullanıcıya değil daha çok geliştiricilere, kurumsal alana ve profesyonellere hitap edecek.

Apple’ın bu üst seviye ürün için prototip testlerin ikinci aşamasına geçtiği ancak henüz daha yolun çok başında olunduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Apple’ın direkt olarak son kullanıcıya yönelik, yüksek ihtimalle gerçeğe gözlüğe benzeyecek bir sonraki giyilebilir ürünü ise kaynaklara göre 2023’ten sonra gelecek. tarafi bu ürün yüksek ihtimalle 2024 gibi raflara çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı bu ürünler için daha önce çıkanlar şöyleydi

Bu ürünlerden yüksek ihtimalle sadece bir tanesi tam olarak performans verme noktasında mutlaka bir iPhone bağlantısına ihtiyaç duyacak. Burada başka Apple cihazların da kullanılabileceği, örneğin bir iPad ile de bağlantı kurulabileceği aktarılıyor.

İlk başlığı tamamen bağımsız bir seçenek yapmayacak, bu şekilde de yüksek ihtimalle birçok dertten kurtulacak Apple, mevcut CEO Tim Cook’un etkisiyle bu başlığa fazlasıyla önem veriyor. Tim Cook’un bu ürünü çıkarmadan emekli olmak istemediği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yolda olan modellerden birisinin bünyesinde 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacağı söyleniyor ve aktarıldığı kadarıyla bu model göz takip özelliğine de sahip olacak.

Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürünün, herkese hitap etmeyeceği açık olarak ortada.

Not: Görsel temsilidir.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle ayrıntılı şekilde test ediyor[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap