1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple çocuk güvenliği konusunda özeleştiri yaptı

Apple çocuk güvenliği konusunda özeleştiri yaptı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Apple çocuk güvenliği konusunda kendisini inceleyen bir özeleştiri yaptı. Ancak şirket bu alanda politikasının doğru olduğunu belirtti.

Apple çocuk güvenliğini açıklığa kavuşturacak

Apple, çocuk güvenliği güncellemeleriyle ilgili tartışmayı kabul etmeye hazır olduğunu belirtti. Ancak şirket bunu kötü bir politika değil, zayıf iletişim olarak görüyor.

Kıdemli yazılım mühendisliği Başkan Yardımcısı Craig Federighi, Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda, hem iCloud’da çocuklara yönelik cinsel istismar materyali (CSAM) taramalarını hem de iMessage cinsel içeriğinin yerel olarak izlenmesini seçmeyi tanıtmanın kafa karışıklığı yarattığını söyledi.

Federighi, insanların ikisini birbirine karıştırdığını ve Apple’ın mesajları gözetleyebileceğini düşündüklerini iddia ederek, Apple’ın bunu net bir şekilde ortaya çıkarması gerektiğini dilediğini de sözlerine ekledi.

Yönetici, Apple’ın çocuk güvenliği ve mahremiyet arasında doğru dengeyi kurduğunu iddia etti. iCloud hedefli fotoğrafların taranmasının, kitaplığınızdaki rastgele bir resmi değil, yalnızca bir CSAM veritabanındaki mevcut görüntüleri işaretleyeceğini vurguladı.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap