1. Ana Sayfa
  2. Apple

Apple Car Çıkış Tarihi Belli Oldu. Apple Car Özellikleri Nedir?

Apple Car çıkış taihi belli oldu. Apple'ın elektrikli otomobili Apple Car özellikleri neler?

Apple Car Çıkış Tarihi Belli Oldu. Apple Car Özellikleri Nedir?
0

- Advertisement -

Teknoloji devi Apple’ın, elektrikli otomobil üzerinde projesini uzun zamandır planlıyordu. Ortaya atılan iddialarla birlikte Apple Car çıkış tarihi belli oldu? Peki Apple Car özellikleri nedir? 

- Advertisement -

Uzun zamandır elekrikli araba projesi üzerine çalışan Apple, giz olarak bu projeyi yürütüyordu. Şuana kadar resmi olarak bu elektrikli otomobil ile ilgili birşey paylaşmaması dikkat çekiyordu. Alınan patentler ile birlikte Apple Car için bir tasarım ve özellikleri ile ilgili tahmin yürütmek kolay hale geldi.

Bloomberg’in yapmış olduğu habere göre yakın kaynaklardan edinilen bilgi ile Apple elektrikli otomobil üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Kaynaklara göre zaten Apple Car için önemli bir aşama geçilmiş durumda. Apple yapmış olduğu en gelişmiş çipi otomobil projesi için geliştirdiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Hatta bu çipin çok başarılı bir şekilde çalıştığı söyleniyor.

2021052516433635146

Apple Car Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Blomberg haberine göre Apple Car çıkış tarihi 2025 olarak tahmin ediliyor. Apple bu tarihi daha öne çekebileceği de ifade ediliyor. Şuanda iki ihtimal üzerinde duran Apple, bu çalışmaları yeniden hızlandırıp yakın tarihte çıkarmayı planlıyor. Bu ihtimallerden birincisi kısmi otonom sürüş sistemi. İkincisi ise sürücüye gerek kalmada yol rotasyonunu takip eden sürüş sistemi. Bu yüzden maksimum 2025 yılında çıkarmayı planlayan Apple, bu tarihi öne çekebilir.

Apple Car özellikleri gelen bilgilere göre direksiyon ve pedalların olmaması. Ancak acil durumlarda kontrolün ele alınabilmesi için bir kontrolcü geliştirmeyi planlıyorlar. Aracın iç dizaynında yolcuların birbirine dönük oturmas düzeninde olacağı ifade ediliyor. Şuanda Apple otomobil için bir açıklama yapmasada bilinen bilgiler bu şekilde.

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap