1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple çalışma ortamı için ilk şikayetler ortaya çıkmaya başladı

Apple çalışma ortamı için ilk şikayetler ortaya çıkmaya başladı

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Apple özelinde açılan AppleToo web sitesi, eski ve mevcut çalışanlardan gelen ilk şikayetleri paylaşmaya başladı.

durumen bilmeyenler için Apple’ın eski ve mevcut çalışanları geçtiğimiz hafta içerisinde AppleToo isimli bir web sitesi açtı ve #AppleToo etiketi altında organize olmaya başladı.

Şirket içerisinde personel odaklı yaşanan problemları göstermek ve çözmek adına tüm iç yolları tükettiklerini belirten bu çalışanlar, Apple’da gerçek bir değişim görmek isteyen çalışanlardan hikayelerini paylaşmalarını istedi.

Bunun için AppleToo web sitesine bir iletişim bölümü ekleyen çalışanlar, “hikayelerimiz bir araya geldiğinde, ırkçılık, cinsiyetçilik, eşitsizlik, ayrımcılık, yıldırma, bastırma, zorlama, istismar ve haksız cezalandırma gibi durumları ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır” açıklamasını yapmıştı.

Daha önce attıkları adımların hiçbir işe yaramadığını belirten çalışanlar, daha sağlıklı bir çalışma ortamı kurmak adına herkesin desteğini bekliyor ve bu konuda şimdiden tam 500’den fazla şikayet / hikaye gelmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, AppleToo özelinde hiç iyi haberler almıyor

Apple güvenlik uzmanı Cher Scarlett sözcülüğünde devam edecek AppleToo özelinde gelen şikayetler buradaki sayfada ayrıntılarıyla beraber düzenli olarak paylaşılacak.

Bu hikayelerin hepsine tek tek yer vermemiz mümkün değil ancak Cher Scarlett’in açıklaması sayesinde şikayetlerin nedeni konusunda önemli bilgiler vermek mümkün.

Buna göre AppleToo altında gelen şikayetlerin yüzde 75’i bir tür ayrımcılık, neredeyse yarısı ise cinsiyetçilik, misilleme ve reddedilen insan kaynakları raporlarını içeriyor.

Şikayetlerin hatırı sayılır kısmı ise ırkçılık veya engeli ayrımcılığı içeriyor. Scarlett’e göre şikayetlerin üçte birinden fazlası, çoğunluğu cinsel olan taciz veya saldırı içeriyor.

Bu konuya henüz Apple’ın bir açıklaması bulunmuyor ancak gelen bilgiler özellikle insan kaynakları konusunda bir problemun olduğunu gösteriyor. Çünkü şirket içindeki çoğu şikayet havada kalmış, çalışanlar yaşadıkları problemlara çözüm bulamamış ve yalnız bırakılmış gibi duruyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın



[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap