1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Apex Legends vs PUBG karşılaştırması: Hangisi daha iyi?

Apex Legends vs PUBG karşılaştırması: Hangisi daha iyi?

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Bir dönemin en tanınmış oyun türlerinden olan Battle Royale, bünyesinde Apex Legends ve PUBG‘nin de yer aldığı birçok yapımı bulunduruyor. İlk olarak PUBG çıktığı zaman, oldukça geniş bir oyuncu kitlesi tarafından rağbet gördü. Bunun üzerine oyunu daha da geliştiren şirket Krafton, bir de mobil sürümünü piyasaya sürerek tanınmışliğini iyice arttırdı.

Apex Legends tarafı ise çıkmaya yakın döneminde oldukça gündeme gelmişti. fasıladan geçen bir süre sonra tanınmışliğini yavaş yavaş kaybetti. tekrar de hatırı sayılır miktarda oyuncu kitlesini de elinde tutmayı başardı. Şu anda gelen güncellemelerle tekrar toparlanmaya çalışıyor. Bu içeriğimizde PUBG ve Apex Legends arasındaki farkları karşılaştırıp, hangi oyunun daha iyi olduğunu inceliyoruz…


FIFA vs PES! Hangi oyun daha iyi?

FIFA vs PES! Hangi oyun daha iyi?

Futbol oyunları dediğimizde aklımıza genelde iki yapım geliyor, PES ve FIFA. İki yapımı çeşitli özellikleriyle kıyasladık.

Apex Legends mi daha iyi? Pes mi?

Grafikler

PUBG piyasaya ilk olarak 30 Temmuz 2016 yılında çıktı. O zamandan bu zamana kadar grafik motorunda oldukça fazla güncelleme yapıldı. Ortaya çıkan sonuç ise, bu açıdan oyuncuların beğenisini kazandı. Apex Legends tarafında da grafikler oldukça etkileyici duruyor. hususilikle Titanfall‘ın yapımcısı Respawn Entertainment‘in elinden çıktığı için. Çünkü firma Titanfall oyunuyla oldukça etkileyici grafikler sunmuştu. Baktığımızda grafik açısından iki oyunun da birbirine çok yakın olduğunu görüyoruz.

Apex Legends vs PUBG Hangisi daha iyi

Haritalar

Apex Legends‘in şu anda oynamaya açık 3 adet haritası var. PUBG‘nin ise farklı iklim özelliklerine sahip 4 adet harita tasarımı mevcut. Bu noktada çeşitlilik açısından sayı üstünlüğüyle PUBG öne geçiyor. Ancak harita tasarımı ve çevre ayrıntıları nedeniyle de Apex Legends‘i ortaya sürebiliriz. kati bir yargı sunacak olursak, bu konuda da iki oyunun birbirine oldukça yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Apex Legends vs PUBG Hangisi daha iyi

Silahlar

İki oyun silahlar bakımından birbirine yakın sayılara sahip. PUBG‘de 40 civarı olan silah yelpazesi Apex Legends‘de 20 civarında geziyor. tekrar de karşılaştırmanın bir gereği olarak burada PUBG’nin önde olduğunu rahatça görüyoruz. Mekanik kısmına geldiğimizde daha gerçekçi bir yapıya sahip olan PUBG, çatışma sırasında daha dikkatli ateş edilmesini gerekli kılıyor. Apex Legends tarafında ise arcade oyun yapısının bir gereği olarak yapım, hem seri silahlar hem de daha düz atışlara sahip. Bu yüzden atış isabeti de genellikle daha yüksek oluyor.

Apex Legends vs PUBG Hangisi daha iyi 3

Loot mantığı

İki oyunun da loot mantığı birbirinden çok farklı değil. mesele iki oyunda da harita da dolaştıkça bir şeyler keşfedip, üzerinize alıyorsunuz. Bu öğeler sizlere silah, zırh, bomba ve daha bir sürü ekipman sunuyor. Bu noktada da hızlı davranırsanız rakibinize karşı avantajlı duruma geliyorsunuz. PUBG ve Apex Legends yapımlarını burada birbirinden ayıran özellik şu oluyor. PUBG tarafında yere düşen eşyanın içeriği konusunda bir fikir sahibi olamazken, Apex Legends’de kutunun rengine göre silahın önceden derecesini öğrenebiliyoruz.

Apex Legends vs PUBG Hangisi daha iyi 4

reyuncu sayısı

reyuncu sayısı online bir oyunda rakip bulma süresini etkileyen önemli etkenlerden birisidir. Bir yapımı oynayan kişi ne kadar düşükse, eşleştirme süreniz de buna oranla o kadar artar. Tabi bunun farklı etmenleri de bulunmuyor değil. Şimdi bu noktada iki oyunun sayılarına bir bakalım. nihayet 30 gündeki Steam‘den ortalama PUBG oynayan kişi sayısı 186,134 iken, Apex Legends oynayan kişi sayısını 166,213 olarak görüyoruz. Burada iki yapımın da sayılarının birbirine yakın olduğu kanısına varıyoruz.

Apex Legends vs PUBG Hangisi daha iyi 5

Peki ben hangi oyunu seçmeliyim?

Bu problemun aslında bir çok karşılığı var. Ancak biz en temel ve keskin unsurdan bahsedelim. Şimdi PUBG tarafına baktığımızda gerçekçiliğin oldukça ön planda olduğunu görüyoruz. tarafi kendinizi zorlayıp çeşitli zorluklara rağmen galip gelmeyi seçecekseniz PUBG tarafını, arcade bir oynanış yapısından hoşlanıyorsanız ise Apex Legends cephesini tercih edebilirsiniz.

Sizler Apex Legends ve PUBG hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangi oyun daha iyi?

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap