1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Android tablet modeli Realme Pad için işlemci netlik kazandı

Android tablet modeli Realme Pad için işlemci netlik kazandı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Realme Pad

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Realme, ilk Android tableti Realme Pad için gerçek anlamda gün sayıyor.

Realme Pad, firmanın ilk Android tablet modeli olarak merak uyandırmış ve geçtiğimiz günlerde bir ön gösterim şeklinde lanse edilmişti.

Bu ön gösterimde modelin tasarımı ve ismi gözler önüne serilmiş, aynı zamanda tabletin LCD değil AMOLED ekran üzerine kurulduğu açıklandı. Daha önce sızan bilgilere göre bu ekran tam olarak 10,4 inç boyutunda.

LCD yerine AMOLED ekran kullanılması kullanıcılar için elbette güzel görünüyor. Bu ekranda 90 Hz veya daha üstü bir yenileme sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Bunun haricinde model için teknik bir ayrıntı vermeyen Realme, elbette sızıntıları önleyemiyor. Aktarıldığı kadarıyla modelin kalbinde MediaTek imzalı Helio G80 işlemci yer alıyor. Bu işlemci daha güçlü bir model bekleyenleri hayal kırıklığına uğratıyor.

Benzerleri kadar ince olan ve köşeli çizgiye sahip olan Realme Pad, arkasında tek bir kamera taşıyor. kuvvet butonu üste, ses açma kapatma butonları ise yan üste konumlandırılan tablet, 7.100 mAh pil üzerine kuruluyor ve bağlantı için USB-C kullanıyor.

Çift hoparlör ile 3.5 mm kulaklık girişi taşıyan ve microSD üzerinden depolama artışına izin veren Realme Pad henüz fiyat dahil diğer bilgileri netlik kazanmış değil.

Realme Pad

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Pad Android tablet Türkiye’de de satılacaktır

Hep söylediğimiz gibi yakında Realme GT serisi akıllı telefon modellerini resmi olarak Türkiye’de satacak firmanın, ilk dizüstü Realme Book ile beraber ilk Android tabletini de Türkiye pazarına getirmesi çok olası görünüyor. Ancak bunun halen kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Tabletin 9 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtılması ve satış konusunun o zaman gelecek basın bülteni ile netleşmesini bekliyoruz.

alakanizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap