1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Android 12 temelli Xiaomi MIUI 13 arayüzü böyle görünebilir

Android 12 temelli Xiaomi MIUI 13 arayüzü böyle görünebilir
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Xiaomi MIUI 13

uslı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, aktif olarak Android 12 temelli Xiaomi MIUI 13 arayüzü üzerinde çalışıyor.

Xiaomi MIUI 13 arayüzü, başlıkta da dediğimiz gibi direkt olarak sayfada gördüğünüz tasarımı taşıyabilir. Bu paylaşılan görsellerin arayüzü gören birisi tarafından hazırlandığı ve MIUI 13’e güzel bir bakış attırdığı aktarılıyor.

MIUI 13’ün tasarımsal olarak en çok dikkat çeken yanı iOS 14’ü akıllara getiren büyük “widget” altyapısı oluyor. fasılayüzde söylendiği kadarıyla farklı boyutlarda dinamik olarak çalışabilen widget’lar ve uygulama bölümleri bulunuyor. Bu sayede arayüz yerleşik olarak iyi şekilde özelleştirilebiliyor.

içi olarak sanal ram özelliğiyle (Depolama alanını RAM olarak kullanma) geleceği de aktarılan yeni arayüz, ilk bilgileri geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan MIUI Pure Mode isimli bir özelliği de bünyesinde barındıracak.

Xiaomi MIUI Pure Mode aktif edildiği zaman kullanıcılar telefonlarına Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama yükleyemeyecek. Burada esas koruma, arka planda gizli gerçekleşen uygulama yüklemelerine karşı olacak.

android 12 temelli xiaomi miui 13 arayuzu boyle gorunebilir 1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 öncesinde gelen son sürüm MIUI 12.5 Enhanced Edition için bilinmesi gerekenler şöyle

Android 12 temelli MIUI 13’ün tanıtılmasını beklenirken karşımıza çıkan MIUI 12.5 Enhanced Edition oldukça büyük bir sürpriz oldu. Enhanced Edition, hatırlamak adına çok büyük değişiklikler taşımıyor. Yeni sürüm arkada yapılan iyileştirmeler ile performansı artırıyor.

Birçok özel optimizasyon taşıyan ve böylece genel deneyimi iyileştirdiği aktarılan sürüm, söylendiği kadarıyla kişilerin daha fazla uygulamayı arka planda açık bırakmasına imkan tanıyan bir “Atomic Memory” isimli özelliğe de sahip.

Bu sürümle tam 160 sistem problemunu ve 224 kadar da sistem uygulama problemunu çözen Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced Edition ile şimdilik iyi geri dönüşler alıyor.

alakanizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap