1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Ana ekranın yenilendiği watchOS 9 konsepti ortaya çıktı

Ana ekranın yenilendiği watchOS 9 konsepti ortaya çıktı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

WatchOS 7‘de uygulama arayüzünü hızlandıran Apple, kısa bir süre önce duyurduğu watchOS 8’de yeni kullanışlı uygulamaları kullanıcılara sunmuştu.

WatchOS 8’in önümüzdeki ay final sürümü yayınlanması bekleniyor. watchOS 9 ile ilgili çalışmalarını da sürdüren Apple, yeni işletim sisteminde daha fazla yeniliğe yer verebilir. 9to5Mac internet sayfas  işletim sisteminin konsept çalışmasını paylaştı. Yeni saat arayüzlerinin yer aldığı konseptte bildirim yüzleri, Siri yüzü gibi çalışabiliyor. Petek şeklinde dairesel simgelerin kullanıldığı ana ekranda ise çok fazla değişiklik yapılmadı. Apple’ın watchOS 9’un ana ekranında yeniliklere yer verme ihtimali kuvvetle muhtemel. Konsept çalışmanın ana ekranında tüm uygulamaların yer almadığı görülüyor. Yeni ekranda 3’lü uygulama ve dikey olarak kayan bir ızgara göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

watchOS 9 ne zaman tanıtılacak?

iPhone’larda ve iPad’lerde olduğu gibi bir uygulamayı diğer uygulamanın üzerine sürüklendiğinde bir klasör oluşturulabiliyor. Kullanıcılar klasörlerleri istedikleri yerlere yerleştirebiliyor ve istedikleri kadar klasör oluşturabiliyor. Bildirim merkezi ve widget’larda da çeşitli yenilikleri görmemiz muhtemel. watchOS 1 ve watchOS 2’de Apple’ın “bakışlar” adı verilen bir özelliği kullanıma sunmuştu. WatchOS 3 ile bakışlar özelliği kaldırılmış ve kontrol merkezi özelliği geliştirilmişti. Yeni bir sağlık sensörünün eklenmesiyle bu sensör için geliştirilen uygulamanın watchOS 9’da yer alabileceği belirtiliyor. watchOS 9’un önümüzdeki yılın haziran ayında düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılması bekleniyor.

alakanizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap