1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Among Us geliştiricileri, Fortnite’a öfke yağdırdı

Among Us geliştiricileri, Fortnite’a öfke yağdırdı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Geçtiğimiz yılın en tanınmış oyunlarından biri olan ve oyuncu sayısıyla uzun süre zirvede yer alan Among Us, bir anda ciddi düşüş yaşayarak eski günlerini mumla aramaya başladı. Tüm bunların üzerine bir de Epic Games’in Among Us konseptini kopyalayarak Fortnite’a yeni oyun modu getirmesinin ardından şoke olan oyunun geliştiricileri, Fortnite’a adeta öfke yağdırdı.


Fortnite, Among Us konseptini kopyalıyor!

Fortnite, Among Us konseptini kopyalıyor!

Fortnite oyuncularına yeni oyun modu müjdesi. Sevilen çok oyunculu yapıma, Among Us konseptine benzer Imposter eklentisi geliyor.

Among Us geliştiricileri, Fortnite’ın yeni modundan memnun değil

Epic Games tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan Imposters, 8 iyi 2 de kötü karakter olmak üzere en fazla 10 kişiye kadar destek veren, oyuncuların iki takıma ayrıldıktan sonra iyilerin belirlenen görevleri yaparak oyunu tamamlamaya çalıştığı ancak kötülerin ise kimseye görünmeden karşı takımın üyelerini öldürmeye çalıştığı bir konsepti benimsiyor.

Aynı zamanda bulundukları bölgede şüpheli bir olayın yaşanması durumunda da kimin katil olduğunu belirleyecekleri tartışma toplantılarına da olanak sağlayan Imposters modu, kısaca Among US’ın Fortnite’a uyarlanmış hali şeklinde açıklanabilir.

Tabii ki Epic Games’in Among Us konseptini kopyalaması rastgele bir suç teşkil etmiyor. Ancak InnerSloth çalışanlarına göre, oyun konseptine ek olarak harita konusunda da ciddi benzerlikler söz konusu. Hatta şirketin geliştiricilerinden Gary Porter, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda iddiaları bir adım ileri götürerek Fortnite’ın Döngü Kontrol tesisi ve Among US’ın Skeld haritası arasında ciddi benzerlikler olduğunu iddia etti.

Bunun yanı sıra InnerSloth topluluk direktörü Victoria Tran da yaptığı bir paylaşımda, ”İşbirliği yapmak gerçekten çok güzel olurdu. Oyun konseptinin kopyalanmasını anlayabiliyoruz, ancak daha farklı şeyler alınmamalıydı. Oyunu ilginç hale getirmek için farklı haritalar ve temalar geliştirilmeliydi.” ifadelerini kullandı.

Özellikle harita konusunda fazlasıyla tepkili olarak görülen InnerSloth’un daha önce de ciddi telif davaları ile karşılaşan Epic Games’e karşı rastgele dava açıp açmayacağı da şu an için merak konusu.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap