1. Ana Sayfa
  2. Oyun

AMD Fidelity FX, Far Cry 6 için gösterildi

AMD Fidelity FX, Far Cry 6 için gösterildi
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Yaz aylarının başında AMD Fidelity FX teknolojisini duyurmuştu. Fidelity FX, NVIDIA’nın DLSS teknolojisine rakip olarak tanıtılmıştı. alakanç nokta ise AMD’nin geliştirdiği bu teknoloji NVIDIA ekran kartlarında da çalışabiliyor. Gün geçtikçe teknolojinin desteklediği oyun sayısı artıyor.


AMD Radeon Software, Windows 11 için güncellendi!

AMD Radeon Software, Windows 11 için güncellendi!

AMD, 5 ekim öncesi yayınlanacak olan Windows 11 için yeni güncellemesini yayınladı. İşte AMD Radeon 21.9.1 ile gelen yenilikler…

AMD Fidelity FX, Far Cry 6’da yüzde 44 performans sağlıyor

NVIDIA’nın DLSS teknolojisi, ekran kartındaki RT çekirdeklerini kullanarak yapay zeka yardımıyla sahnedeki bazı pikselleri otomatik olarak dolduruyor. Bu da ekran kartı için performans kazancı anlamına geliyor. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

SDNShiftdelete.net

Birkaç ay önce Ubisoft’ta 3D Takım önderi Programcısı olarak göre yapan Stephanie Brenham, stüdyonun Far Cry 6’da AMD Fidelity FX’i uygularken edindiği deneyimlerden bahsetti:

“Far Cry 6’nın görsel özgünlüğüne ve sürükleyici bir oyun deneyimini geliştirmek için ışın izleme ve AMD Fidelity FX özellikleri gibi yeni nesil görsel işleme tekniklerini uygulamamızda kolaylık sağlaması açısından AMD ile işbirliği yapıyoruz. Bu yeni nesil özellikleri uygularken zorlandık, çünkü oyuncuların çoğunun ayarlarını kısmak zorunda kalmadan keyifli ve problemsuz bir deneyim yaşamasını istiyoruz. AMD Fidelity FX‘i kullanmak bu problemu çözmemize yardımcı oluyor, çünkü daha fazla oyuncunun kare hızından ödün vermeden grafik ayarları yükseltilmiş olarak Far Cry 6‘nın keyfini çıkarabileceği anlamına geliyor. Fidelity FX, son teknoloji bir uzamsal görsel yükseltme çözümü. Geliştirme süreçlerimize entegre edilmesi kolay ve mükemmel görüntü kalitesini korurken önemli bir performans artışı sağlıyor” dedi.

Far Cry 6, 7 ekim‘de fakatzon Luna, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve Google Stadia için çıkış yapacak.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap