1. Ana Sayfa
  2. Uzay

Amazon’un kurucu olan Jeff Bezos uzaya giden yol arkadaşını seçti

Amazon’un kurucu olan Jeff Bezos uzaya giden yol arkadaşını seçti
0

- Advertisement -

Geçtiğimiz günlerde Amazon Ceo’su Jeff Bezos uzaya gideceğini açıklamıştı. Uzaya giderken yanına bir de yol arkadaşı alacak olan Jeff Bezos yol arkadaşını seçti. Yaptığı açıklama ile beraber yol arkadaşının, uzaya gidecek en genç insan olacağını söyledi.

- Advertisement -

Neredeyse 30 senedir Amazon üzerinde birçok projeye imza atmış olan Bezos, artık yolunu uzaya doğru çeviriyor. Geçtiğimiz günlerde Amazon’dan istifa ederek yerini Andy Jassy’e bırakmıştı. Sahip olduğu uzay şirketi olan Blue Origin şirketi ile 20 temmuzda uzaya seyahat edecek. Herhangi bir problemin çıkmaması üzerine çalışan şirket, Bezos’u uzaya çıkan ilk milyarder yapma çabasında. Bezos’un uzay yolculuğunda kendisine eşlik edecek olan son kişi de belli oldu.

Jeff Bezos

Blue Origin şirketi ile önümüzdeki hafta gerçekleştireceği ilk insanlı uzay yolcuğunda yoldaşı olarak 18 yaşındaki Oliver Daeman olacak. Bu sayede Oliver Daeman uzaya giden en genç insan unvanını alacak. 12 Haziran tarihinde yapılan açık arttırma etkinliğinde 28 milyon dolar ile kazanan kişinin işlerinden dolayı bu uçuşa Daeman dahil edildi.

Jeff Bezoss

Bu açıklamaların ardından Jeff Bezos, Kardeşi, ABD’li ünlü pilot Wally Funk ve Oliver Daeman 20 Temmuz tarihinde turizm ve araştırma amacıyla üretilen New Shepard adı verilen bir yöründe altı fırlatma aracı ile yolcuğu başlatacak. Aynı zamanda uzaya giden en yaşlı ünvanını da ünlü pilot Wally Funk (82) alacak.

Bezos’un bu yolculuk için yaptığı açık arttırma ile birlikte elde ettiği gelir çeşitli hayır kurumlarına bağışlanacak ve açık arttırmayı kazanan kişi Blue Origin şirketinin bir sonraki uçusunda uzaya seyahat edecek.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap