1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Amazon, sızan planlara göre televizyon pazarında vites yükseltiyor

Amazon, sızan planlara göre televizyon pazarında vites yükseltiyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Dünyanın en büyük alışverişi firmalarından fakatzon, yakında televizyon pazarında daha fazla ses getiren bir isim halini alacak gibi görünüyor.

fakatzon şu an birçok farklı kırmızıexa destekli donanımı üretiyor ve aktif olarak satışını yapıyor. Bunlar arasında bir televizyon serisi de yer alıyor. Firma Hindistan’da kendi TV’lerini satıyor.

kırmızıışveriş devi şimdi ise büyük ABD pazarına ilk TV’leriyle girme planları yapıyor. ABD’de satılacak kırmızıexa destekli ilk televizyonların, TCL tarafından üretilen paneller kullanacağı ve fiyat-performans konusunda çok ses getireceği aktarılıyor.

ekim ayında ABD özelinde tanıtılması beklenen televizyonlar, 55 inç ila 75 inç arasında değişecek ve Fire TV işletim sistemi üzerine kurulacak.

Bu televizyonların uzak da olsa bir Türkiye ihtimali bulunuyor. Çünkü TCL Türkiye’de televizyon üretiyor, fakatzon da Türkiye pazarında büyük oynuyor.

Eğer bu ikili ortaklıklarını Türkiye pazarına taşırsa, Türkiye’de fakatzon markalı televizyonlar satılabilir ve bu modeller fiyatlarıyla rakipleri oldukça zorlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

fakatzon imzalı televizyon Matter desteğine de sahip olabilir

İlk olarak Project CHIP olarak isimlendirilen, daha sonra ise Matter adına kavuşan standart, bilmeyenler için bir akıllı ev ürünleri ortaklığı. Bu ortaklığın arkasında Apple, fakatzon, Google, IKEA, Legrand, NXP Semiconductors, Resideo, Samsung SmartThings, Schneider Electric, Huawei, Signify, Silicon Labs, Somfy ve Wulian gibi isimler yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Matter merkezli ilk ürünlerin 2021’in sonunda geleceği ve standardın herkesin kullanımına açılacağı aktarılıyordu. Ancak geçtiğimiz yapılan resmi açıklama ile yeni dönem 2022’ye ertelendi. Bunun nedeni ise halen tam olarak belirtilmedi.

Zigbee kırmızıliance‘ın önderliğinde yürüyen altyapı sayesinde cihazların birbirleri olan entegrasyonu hiç olmadığı kadar kolay hale gelecek. Bu durum tüketiciler yanında üreticilerin de hayatını kolaylaştıracak. Böylelikle ürünler farklı standartlar yerine tek bir platform / standart için hızlı ve rahat şekilde özelleştirilebilecek.

Ortak standart çerçevesinde özellikle uyumluluk, güvenlik ve üretim sürecini kolaylaştırma konularına odaklanılacak.

alakanizi Çekebilir

Disney’den en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap