1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Amazon müşteri verileri için önlem alacak

Amazon müşteri verileri için önlem alacak
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Amazon, müşteri verilerini korumak için çalışanların tuş vuruşlarını izleyebilir. Bunun için BehavioSec ile görüşmeler devam ediyor.

Amazon müşteri verilerini korumak için BehavioSec ile görüşüyor

Motherboard tarafından yayınlanan rapora göre Amazon, müşteri veri sızıntılarını önlemek için çalışanlarının klavye ve farelerini nasıl kullandığını izlemeyi planlıyor.

Perakende devinin BehavioSec adlı bir şirketin lisanslama araçlarına yöneldiği bildiriliyor. BehavioSec’in bir SSS sayfasında “Yazılım, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilere veya diğer statik verilere dayanmaz” diyor. Bunun yerine şirket, birinin bilgisayarını nasıl yazdığına ve kullandığına dair bir profil oluşturmak için “davranışsal biyometri” kullandığını iddia ediyor.

BehavioSec’in web sitesinde Cisco ve Deutsche Telekom “ortak” olarak listeleniyor ve bu da Amazon’un yazılımını kullanan ilk şirket olmayacağını gösteriyor. Bununla birlikte Amazon’un diğer çalışan izleme çözümlerine baktığı da bildirildi. Ancak, “tuş vuruşları verilerini toplama konusundaki zorluklar” nedeniyle, BehavioSec gibi daha “gizliliğe duyarlı” modellere yönelmenin en iyisi olduğu sonucuna varıldı.

Amazon, pandemi nedeniyle daha fazla çalışanı uzaktan çalışırken, daha yüksek “veri hırsızlığı” riskinden de endişe duyuyor. Amazon, bir müşteri hizmetleri çalışanının bilgisayarını kilitlemeyi unuttuğu ve meraklı bir oda arkadaşının şirketin verilerini çaldığı bir senaryo da dahil olmak üzere, kendisini korumak istediği birkaç varsayımsal senaryoya işaret ediyor. 2022’ye kadar, yazılımın sahtekarların ele geçirilmesini yüzde 100 oranında azaltmasına yardımcı olabileceğini tahmin ediyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap