1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Alpha Wolf; elektrikli pickup rekabetinin “vahşi” üyesi karşımızda

Alpha Wolf; elektrikli pickup rekabetinin “vahşi” üyesi karşımızda
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Elektrikli pickup pazarına yüksek arazi kabiliyetli donanımlarla giriş yapan kırmızıpha Wolf, konseptten üretime beklentileri karşılayacak geçiyor.

Tesla’nın Cybertruck ile gelenekleri kırmaya hazırlandığı pickup dünyası da elektrikli versiyonların hakimiyetine yavaş yavaş girmeye başlıyor. nihayet birkaç yılda sayıları artmaya devam eden rekabetin yeni ismi kırmızıpha Motor‘dan geldi. Geçtiğimiz aylarda Wolf adını verdiği yüksek arazi kapasiteli modelinin render çizimlerini paylaşan marka bugün itibarıyla somut olarak aracı meraklılarıyla buluşturmaya hazır. Konsept tasarım dinamiklerinin neredeyse yüzde 100’e yakın oranda korunduğu kırmızıpha Wolf, fabrika çıkış olarak gelen arazi lastikleri ve ekstra LED ışıklandırmalarıyla meraklılarının dikkatini çekme konusunda çok fazla zorlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli pickup kırmızıpha Wolf için açıklanan teknik özellikler

En başta kendisini için belirlenen ismiyle birlikte macera meraklılarının dikkatini çekeceğini düşündüğümüz Wolf’ün altyapısıyla ilgili birkaç temel nokta biliniyor. Eğer büyük bir değişiklik olmaz ise batarya tarafında maksimumda 85 kWh’e kadar yükselen bir paket göreceğiz. Bu paketle birlikte Wolf’ün erişebileceği maksimum menzil 445 kilometre dolaylarında veriliyor. Menzili etkileyecek yegane parçalardan birisi de şüphesiz 4×2 veya 4×4 olarak tercih edilebilecek çekiş sistemi olacak.

alpha wolf 9

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performans tarafında ise motorun teknik verileri şimdilik tediye muhtaç. Bu noktada masada görünen tek parça ise Wolf’ün 0’dan 100’e hızlanmasını en iyi oranda 6,2 saniyede tamamlayabilecek olması. ek olarak güç sisteminin 1.360 kilograma kadar yük çekiş desteği veriyor olması da potansiyel alıcıların dikkat edeceği özellikler arasında. 2023’ün son çeyreğinde seri üretimlerine başlanacak olan kırmızıpha Wolf için son kullanıcıya ulaşacak tüm ayrıntılar önümüzdeki süreçte alacağız. 36.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulması planlanan modelin en yükse versiyonunda bu rakam 46.000 dolara kadar yükselme potansiyeli barındırıyor. kırmızıpha, Wolf için önümüzdeki yıllarda çift kabin niteliği taşıyan Wolf+ gibi farklı versiyonları da kullanıcılarla buluşturacak.

alakanizi çekebilir

Rivian R1T tank modu[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap