1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Alman mahkemesinden fenomenler ile ilgili karar

Alman mahkemesinden fenomenler ile ilgili karar
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

kırmızıman Federal Mahkemesi, ürün tavsiyesi, resim ve etiket içeren sosyal medya içeriklerinin ‘’reklam’’ olarak işaretlenmek zorunda olmadığına hükmetti.

kırmızıınan kararla, yapılan paylaşım aşırı derecede reklam içeriyorsa veya fenomene bir getirisi varsa reklam olduğunun belirtilmesi gerektiği bildirildi.

Buna göre, Instagram fenomenleri paylaştıkları fotoğraflarda ürünün markasını etiketleyip kullanıcıları ürünün Instagram hesabına yönlendirmeleri mümkün kılındı.

siyahrda, söz konusu etiketlerin, kullanıcıları, şirketlerin web sitesine veya doğrudan ürünün linkine yönlendirmemesi şartı koyuldu.

KANUN DIŞI REKLAM YAPAN FENOMENLERE DAVA

Berlin’de haksız rekabetle mücadele eden cemiyetsal Rekabet Birliği, kanunsuz ve kayıtsız olarak reklam yapan 3 fenomene dava açmıştı.

Açılan davada iki fenomen Cathy Hummels ve Leonie Hanne’nin, kendilerine bir getiri sağlamadıkları için kanuna aykırı olarak hareket etmedikleri ortaya çıkmıştı.

Fitness fenomeni Luisa-Maxime Huss’un ise rekabet hukukuna aykırı olarak reklam yaptığına hükmedilmişti. Huss’un paylaştığı reçel fotoğrafına koyduğu etiketin, kullanıcıları direkt olarak ürünün Instagram hesabına götürdüğü görülünce o dönem mahkeme tarafından hem Huss hem de şirketin fayda sağladığı düşünülmüştü.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap