1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Akıllı telefonlara zam kapıda; işte bilinmesi gereken detaylar

Akıllı telefonlara zam kapıda; işte bilinmesi gereken detaylar

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -TSMC

bütün dünyada etkisini sürdüren COVID-19 salgını, teknolojik cihazların üretiminde önemli aksaklıkların yaşanmasına sebep oldu. Bu durum akıllı telefon fiyatlarını çok etkilemese de önümüzdeki yıl telefon fiyatlarının artacağı belirtiliyor.

Dünyanın en büyük bağımsız yarı iletken üreticisi TSMC, önümüzdeki yıl akıllı telefon fiyatlarının artacağını öngörüyor. nihayet 10 yıldaki en büyük artışın önümüzdeki yıl gerçekleşeceğini belirten TSMC, Qualcomm, Apple ve NVIDIA gibi şirketlerle iş birliği sürdürüyor. TSMC’nin fiyatlarını artırması durumunda bu şirketlerin cihazlarındaki satışlarının da etkileneceğini söyleyelim.

başka üreticilerin de fiyatlarını artırdığı göz önüne alındığında bunun yansıtılması kaçınılmaz görünüyor. Malzeme maliyetlerinin ve lojistik giderlerinin de arttığını ifade eden kaynaklar bu durumun yarı iletken üreticilerinin fiyatlarını artırmaya zorladığını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İleri yıl piyasaya sunulacak akıllı telefonların fiyatları artarabilir

alıcılerin artan ücretleri görüşmek için 1 ekim’e kadar zaman içinderının olduğu ifade ediliyor. Qualcomm, Apple ve NVIDIA gibi büyük müşterilerin büyük olasılıkla 1 ekim‘e kadar TSMC ile görüşme yapması bekleniyor. Bu yıl akıllı telefon fiyatlarında bir artışın beklenmediği, zammın önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek modeller için geçerli olacağı söyleniyor.

alakanizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap