1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Akıcı deneyimde çıtayı yükseltecek yeni Snapdragon işlemci yolda

Akıcı deneyimde çıtayı yükseltecek yeni Snapdragon işlemci yolda
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Snapdragon 898

nihayet dönemde gündeme sık sık Snapdragon 898 geliyor. Ancak Qualcomm başka bir iddialı orta seviye işlemci de geliştiriyor.

2022’deki Android amiral gemilerine gücünü verecek işlemci Snapdragon 898 işlemci yukarıda da dediğimiz gibi gündemden düşmüyor. Ancak elbette piyasada sadece amiral gemileri bulunmuyor.

Qualcomm, ortaya çıktığı kadarıyla orta seviye için yeni bir Snapdragon işlemci geliştiriyor ve bu işlemci ile 144 Hz yenileme hızına destek verileceği aktarılıyor. 120 Hz’i standart hale getirmeye başlayan sektör, 2022’de 144 Hz yeni normal haline getirecek gibi görünüyor.

Biliyorsunuz yüksek yenileme hızı artık Android telefonlar için olmazsa olmaz özellikler arasında yer almaya başladı. 60 Hz’e oranla çok ciddi şekilde fark eden 120 Hz ve üstü değerler, kullanıcıları çok memnun ediyor.

144 Hz destekli yeni Snapdragon işlemcinin sekiz çekirdekli yapıda olacağı aktarılıyor ve işlemci için “695” ve “695G” isimlerini tercih edilebileceği aktarılıyor. Burada “G” takılı sürüm diğerine oranla daha yüksek GPU / oyun performansı getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 898 için neler biliyoruz?

Yeni işlemci, ortaya çıkan son bilgiler ışığında artık kesin olarak mevcut çözümler gibi 5 nm değil 4 nm üretim sürecinden çıkacak. Burada üretimi direkt olarak Samsung yapacak.

Snapdragon 898’in yeni üretim altyapısıyla performansı en az yüzde 20 oranında artıracağı bilinenler arasında yer alıyor. Kaynaklara göre işlemci büyük Cortex-X2, Cortex-A710 ve küçük Cortex-A510 çekirdeklerini bir araya getiriyor.

Yerini alacağı SD888‘e oranla GPU gücünün çok ciddi şekilde artacağı aktarılan Snapdragon 898 işlemcinin resmi olarak kasım veya aralık ayında lanse edilmesi bekleniyor. Bu işlemciye sahip ilk akıllı telefon modellerinin 2022’de gelecek Xiaomi Mi 12, Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra olması bekleniyor.

alakanizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap