1. Ana Sayfa
  2. Apple
  3. AirPods 3 Tanıtıldı. Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

AirPods 3 Tanıtıldı. Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

featured

- Advertisement -

Geçtiğimiz ay düzenlediği etkinlikte iPhone 13 serisini tanıtan Apple, dün MacBook Pro ve AirPods 3’ü tanıttı. AirPods 3 özellikleri ve fiyatı nedir? MacBook Pro ile ilgili teknik inceleme ve fiyatı ile ilgili yazımızıda buradan okuyabilirsiniz.

- Advertisement -

Dün tanıtılan AirPods 3. Nesil kablosuz kulaklık ile Apple oldukça iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Ses kalitesi üzerinde hissedilir ölçüde geliştirme yaptıklarını söylemişlerdi. Apple, yeni çıkardığı AirPods 3’te sinema kalitesi sunucağını tanıtımın içerisinde de söyledi.

indir 2

Kulaklığın genel yapısı AirPods Pro’ya benzediği gibi söylenenin aksine silikon uçlar bulunmuyor. Cihazın önemli teknik özelliklerinden biri Adapter EQ desteği, kullanıcıların kulak yapısına ve kulaklığın kulağa oturma şekline göre sesi gerçek zamanlı olarak ayarlıyor. Böylece düşük ve orta frekansları kişinin kulağına göre ayarlayarak yaşanacak olan ses kaybını önlüyor. Kulaklıkta bulununa çevre ve rüzgar seslerini engelleyen mikrofon sayesinde kalabalık ortamlarda karşı tarafa sesin net gitmesini sağlıyor.

Apple, AirPods 3’ün MagSafe ekosistemine entegre olduğunu açıkladı. Böylelikle kullanıcılar, cihazı kablosuz olarak şarj edebilecekler. Buna ek olarak Lightning ve USB-C kablosunu da destekleyecek. Kutusuyla birlikte tam kapasite batarya ile 30 saate kadar dinleme süresi ve 20 saate kadar konuşma süresi sunan AiPods 3, 5 dakika şarj ile 1 saat dinleme veya 1 saat konuşma süresi sunacak. Kulaklığın tek şarj ile dinleme süresi 6 saat, konuşma süresi 4 saat olacak.

indir

AirPods 3. Nesil Türkiye Fiyatı

Mükemmel ses kalitesi ile birlikte gelecek haftalarda satışa çıkacak olan AirPods 3 şuanda ön satışa sunuldu.  ABD’de 179 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Türkiye’de ise 26 Ekim’den itibaren 1.999 TL’den satışları başlayacak. Bunun yanı sıra 2. nesil AirPods’un fiyatı 1.499 TL olarak güncellenirken, AirPods Pro’nun 2.899 TL karşılığında MagSafe Şarj Kutusu ile satışa sunulacağı açıklandı.

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap