1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Activision Blizzard bir ayrılıkla daha sarsıldı!

Activision Blizzard bir ayrılıkla daha sarsıldı!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Activision Blizzard CEO’su ve birkaç yönetici, şirketteki taciz skandallarının ardından istifa etmişti. Bu ayrılıkların devamı da gelmeye devam ediyor. Şimdi de Diablo 4‘ün yönetmeni şirketten ayrıldı.

BBC tarafından aktarılan habere göre, Diablo 4’ün yönetmeni ve tasarımcısı Jesse McCree, World of Warcraft’ın tasarımcısı Jonathan LeCraft’la birlikte şirketten ayrıldı. Söz konusu ayrılık Activision Blizzard cephesinden de onaylandı.


Blizzard’daki taciz skandalı istifa getirdi

Blizzard’daki taciz skandalı istifa getirdi

Activision Blizzard cephesinde patlak veren taciz skandalı, istifa getirdi. Şirketin Başkanı olan J. Allen Brack görevinden ayrıldı.

Activision Blizzard skandalı büyümeye devam ediyor

Söz konusu ayrılık şirketin CEO’su J. Allen Brack ve diğer yöneticilerin cinsel taciz iddiaları nedeniyle istifasını takip ediyor. Blizzard ilk olarak iddiaları çarpıtılmış ve çoğu yönden yanlış olarak nitelendirdi ve reddetti. Ancak şirketin içinden gelen eleştirilerin ardından, bazı üst düzey yöneticiler daha ılımlı açıklamalar yaptı. Yöneticiler, konuyla ilgili bir soruşturmanın sözünü verdi.

activision-blizzard-bir-ayrilikla-daha-sarsildi

Activision cephesinden yapılan açıklamada, “Luis Barriga, Jesse McCree ve Jonathan LeCraft‘ın artık şirkette olmadığını doğrulayabiliriz” ifadeleri kullanıldı. Ancak üçünün neden aniden ayrıldığının nedeni tam olarak ayrıntılandırılmadı.

Diablo 4’ün iki önemli liderinin kaybedilmesi, yaygın olarak Blizzard için gelecek yıllardaki oyunlarda problem yaratabilir. Şirket, son yıllarda mevcut oyunlarında azalan oyuncu sayılarında şikayet ediyordu. Blizzard endişeleri dikkate alarak yaptığı açıklamada, “Halihazırda derin ve yetenekli bir geliştiriciler listesine sahibiz ve uygun olduğunda liderler atayacağız. İlerlemeye devam etme, oyuncularımıza deneyimler sunma ve herkes için güvenli, üretken bir çalışma ortamı sağlamak için ilerleme yeteneğimize güveniyoruz” dedi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap