1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

ACM City One; taşınabilir batarya sistemiyle dikkat çeken elektrikli otomobil

ACM City One; taşınabilir batarya sistemiyle dikkat çeken elektrikli otomobil
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

isimım adım seri üretime yaklaşan ACM City One, hedef kitlesi odağında sunduğu başarılı özelliklerle adından söz ettireceğinin sinyallerini veriyor.

Elektrikli otomobillerin hükümetlerin destekleriyle her geçen gün daha fazla teşvik aldığı günümüzde, altyapılar da aynı paralelde gelişmeye devam ediyor. hususilikle metropollerde meydana gelen hava kirliliğinine büyük ölçüde olumlu etki yaratması beklenen dönüşüm, teşviklerle birlikte yeni oyuncuların sayısını da artırmakta. kırmızımanya merkezli olarak bu serüvene dahil olan ACM (içehreptive City Mobility) oluşumu, pek çok farklı formda kullanıma uygun olan elektrikli otomobiliyle kullanıcılara çözümler sunmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda ilk modeli City One’ı konsept aşamaları sonrasında üretime taşıyan markanı önümüzdeki günlerde sokaklarda görmeye başlayacağız. Modüler kabin yapısıyla dikkat çeken ACM City One, taşınabilir bataryalarıyla hayati kullanım durumlarında büyük bir avantajı da beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ACM City One teknik özellikleri

Teknik tarafında BMW ve Audi gibi önemli markalarda görev yapmış isimleri barındıran ACM, her şey planlandığı gibi giderse önümüzdeki 3 yıl içerisinde City One’ı kullanıma sunmaya hazır. Toplamda 950 kilogramlık mini bir araç olan City One 3,6 metrelik uzunluğuna rağmen içerisinde dört kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği yaşam alanı iddiasını taşıyor. fasılacın altyapısında konumlandırılan elektrik motoru 34 beygir güç üretirken, City One’ın bu motorla birlikte 110 km/s’lik maksimum hıza erişebildiğini görüyoruz. Bu değer Citroen Ami gibi benzer felsefedeki araçlara oranla hiç fena sayılmacak düzeyde.

acm city one 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Batarya tarafına geçtiğimizde ise bagajın taban bolümünde konumlandırılmış dört parçalı bir paket bizi karşılıyor. Her biri 2,5 kWh olan bu bataryalarla birlikte otomobilin en iyi oranda 360 kilometreye kadar menzil kat edebilmesi dikkat çekiyor. Bataryaların şarj süreleri de günlük kullanım odağında hiç fena sayılmayacak nitelikte. konutlerdeki standart prizlerden 8 saatte tamamen dolu hale getiribilen paketin şarj noktasından ise 5 saatte dolumu mümkün olacak.

acm city one 6

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

City One’ı ayrı bir noktada değerlendirmemizi sağlayan temel özelliği ise bir elektrikli otomobil olmasından ziyade kullanışlılığı. 400 litrelik bagaj alanı sunarak adeta boyundan büyük işlere kalkışan model, tüm koltuk ve panellerin elemine edildiği senaryoda 1.450 litreye kadar destek vadediyor. City One’ın yük taşıma kapasitesi ise 380 kilogram olarak veriliyor. İlk aşamada filo kullanımlarında ilgi görmesi beklenen modelin bireysel satışları da mümkün. Fiyatlar ise 10.000 eurodan başlayıp 15.000 euroya kadar esneklik gösterebiliyor. 2023 yılında seri üretimine başlanacak olan City One için şimdiden 200 bin adedin üzerinde sipariş alındığının açıklanması, önümüzdeki süreçte bu ismi çok daha fazla duyacağımızın da bir göstergesi.

alakanizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap