1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

3D yazıcı ile para kazanmak – 3D yazıcı ile neler yapılabilir?

3D yazıcı ile para kazanmak – 3D yazıcı ile neler yapılabilir?
0

- Advertisement -

Daha önceki https://www.teknokesif.com/2021/07/26/3d-yazici-nedir-3d-yazici-fiyatlari-nelerdir/ başlıklı yazımızda sizlere 3D yazıcı ile ilgili temel bilgilerden bahsetmiştim. Bu yazıda da 3D yazıcı ile para kazanmak – 3D yazıcı ile neler yapılabilir? başlıkları üzerine yoğunlaşmaya karar verdim.

- Advertisement -

Hobi olarak veya profesyonel olarak 3D yazıcınız ile para kazanabilirsiniz. Eğer yazıcınız varsa ve ürettiğiniz bazı ürünleri satmak istiyorsanız hemen aşağıdaki başlığa geçin;

3D yazıcı ile para kazanmak

pexels daniel smyth 8865186
3D yazıcı ile para kazanmak

3D yazıcıların nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibiyseniz ve ürünlerinizi stokladıysanız bazı satış yöntemleri var;

Instagram’da satış yapmak

Instagram üzerinde markanıza ait bir hesap açın ve logonuzu hazırlayın. Ardından Instagram’ın kendi sponsorlu reklam sistemi ve başka Instagram hesaplarıyla anlaşma yaparak ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz.

İnternet sitesinden satış yapmak

ideasoft gibi yazılım firmaları yardımıyla veya kendiniz wordpress yardımıyla bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Reklam için de Google Adwords kullanıp geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

3D yazıcı ile neler yapılabilir?

Aslında 3D yazıcı ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Zaten bu işi profesyonel olarak yapıp endüstriyel ürünler üreten birçok firma var. Yalnızca yapmak istediğiniz ürünün taslağını oluşturmanız yeterli.

Yani basit plastik parçalardan kıyafete, kıyafetten otomobil parçalarına kadar birçok şey 3D yazıcı ile üretilebilir.

3D yazıcı nedir?

3D yazici nedir
3d yazıcı nedir?

Değişik türlerde ve tekniklerde baskı yapabilen üç boyutlu yazıcılar vardır. En yaygın kullanıma sahip olan üç boyutlu yazıcıların çalışma prensibi bilgisayar ortamında hazırlanmış herhangi bir üç boyutlu bir nesnenin sanal olarak katmanlara bölünmesine ve her bir katmanının eritilen hammadde dökülerek üst üste gelecek şekilde basılmasına dayanır.

İlk üç boyutlu yazıcı 1984 yılında Chuck Hull of 3D Systems firması tarafından üretilmiştir. Günümüzde ise birçok firma üç boyutlu yazıcı üretmeye ve satmaya başlamıştır. 2012 yılı itibarı ile üç boyutlu yazıcıların market hacmi 2,2 milyar dolara erişmiş ve 2011 yılına göre %29’luk bir artış göstermiştir.

Bu yazıda sizlere 3D yazıcı ile nasıl para kazanabileceğinizi ve 3D yazıcı ile hangi ürünleri basabileceğinizi anlattım. Bu tür içerikleri takip etmek istiyorsanız e-posta abonemiz olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap