1. Ana Sayfa
  2. Oyun

25. yılını kutlayan Quake için Game Pass sürprizi!

25. yılını kutlayan Quake için Game Pass sürprizi!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Oyun dünyasının elbette en önemli yapımlarından biri Quake diyebiliriz. Birincil şahıs kamera açılı aksiyon oyunlarının atası sayılabilecek seriden, Xbox Game Pass hayranlarını sevindiren haber geldi. Bethesda ve id Software, bütün yapımlarını, abonelik sistemine ekledi.

QuakeCon etkinliği kapsamında gerçekleşen gelişme ile, Game Pass kullanıcıları 30‘dan fazla Bethesda klasiğine sahip olma imkanına kavuştu. Rakiplerinin önüne geçmek isteyen Microsoft ise, önemli bir adım attı.


EA Play’den yüzde 80’e varan indirim: İşte öne çıkan oyunlar!

EA Play’den yüzde 80’e varan indirim: İşte öne çıkan oyunlar!

PS Store ve Xbox’ın yanı sıra EA Play, Origin mağazası da çeşitli indirimler sunuyor. EA çoğu oyunun fiyatını aşağı çekti.

Quake serisi artık Game Pass’te

25. yılını kutlayan seri, 1996 yılında ilk oyunu ile oyun dünyasına merhaba dedi. Dönemine göre yenilikçi ve aksiyon dozu yüksek olan Quake 1, nişancı oyunlarına da uzun bir dönem yön verdi. Ardından gelinen süreçte, oyun dünyası farklı teknik kapasitelere kavuştuğu için, seri biraz geri planda kaldı. Bununla birlikte id Software elinden çıkan Doom ile birlikte yön verdikleri piyasada unutulma noktasına geldiler.

Doğum gününü kutlayan ve hayranlarına özel sürprizler açıklayan id Software, bombayı patlattı. Daha önceden de Game Pass‘e dahil olan seri, ilk üç oyununu hayranlarına sunamıyordu. Ancak yapılan duyuru ile Quake, Quake II ve Quake III Arena, resmen Xbox Game Pass‘e dahil oldu.

Öte yandan serinin hayranları Game Pass eklemesi ile mutlu olurken, etkinlikte önemli bir duyuru daha yapıldı.

İlk Quake, 4K haliyle yeni nesle geliyor

25. yıl etkinliğinde duyurulan yeni nesil Quake, PS5, Xbox Series S|X, Nintendo Switch ve PC için yeniden düzenlenecek. 4K çözünürlükte çıkacak oyun ile alakalı bir de fragman paylaşıldı. Büyük çaplı grafik geliştirmesi içermeyen yapım, daha pürüzsüz bir yapı ile hayranlarını karşılayacak. Ön siparişe açılan oyun, oldukça ucuz bir fiyata piyasaya çıkacak. An itibariyle eski nesil için indirmeye ve satın alıma açık olan Quake, 10 dolardan satışa sunuldu. PS4, Xbox One için yayınlanan yapım, bir sonraki nesil için biraz daha bekletecek.

SDNShiftdelete.net

Yeni nesil versiyonu için Game Pass bilgisi bulunmayan yapım için, ayrıntılı bir açıklama yapılmadı. Etkinlikte gösterilen Quake 4K Remastered, serinin hayranlarını yeniden eski günlere döndürmeye hazırlanıyor.

Sizler Quake serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Game Pass üyeliğiniz varsa, efsanevi seriye tekrardan şans verecek misiniz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap