1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. 2022 Opel Astra için Türkiye satışlarıyla ilgil ilk takvim paylaşıldı

2022 Opel Astra için Türkiye satışlarıyla ilgil ilk takvim paylaşıldı

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

seviyelenen fiziki lansman sonrası ilk kez sahnede karşımıza çıkan 2022 Opel Astra için Türkiye de öncelikli ülkeler arasında.

Temmuz ayı içerisinde dijital ortamda gerçekleştirilen paylaşımlar ile karşımıza çıkarılan altıncı nesil Astra bugün resmi olarak sahneye çıktı. Opel, Astra’nın altıncı neslinin global basın lansmanını 180 gazetecinin huzurunda ve canlı yayınla bağlanan 500’den fazla gazetecinin katıldığı hibrit bir toplantı ile gerçekleştirdi. Yeni CEO Uwe Hochgeschurtz’un şirketteki ilk iş gününde tanıtılan 2022 Opel Astra, Liverpool Spor Klübü’nün ünlü menajeri Jürgen Klopp’un da katıldığı renkli bir etkinlikle “Yeni bir şimşek doğuyor” sloganıyla boy gösterdi. Rüsselsheim’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Astra için bu etkinlik sonrası Türkiye satışlarıyla ilgili de ilk bilgiler resmileşti. Eğer bir değişiklik olmaz ise 2022 yılının ilk yarısında modeli Türkiye’de görmeye başlayacağız. Yeni ürün gamının kırmızımanya merkezli başlangıç fiyatı ise 22.465 euro olarak açıklandı.

2022 Opel Astra için öne çıkan ayrıntılar

Avrupa pazarındaki sipariş süreci ekim ayı itibarıyla başlayacak olan Astra ailesi motor seçeneği olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olacak. Benzinli, hibrit ve dizel olarak üç kademede tercih edilebilecek olan ürün gamı için önümüzdeki süreçte tamamen elektrikli versiyonu da listelerde göreceğiz. kırmızıtıncı nesil Astra’da da 1,2 litrelik üç silindirli benzinli motor ve dizel ünitenin yanında iki farklı hibrit versiyonu pazarlara sunulacak.

Tamamında 1,6 litrelik benzinli motorun konumlandırıldığı bu versiyonlar 180 ve 225 beygirlik güç değerleriyle ayrışıyor. Saf elektrikli sürüş modlarıyla şehir içerisinde kullanıcılara elektrikli otomobil kullanmaya deneyimini de yaşatabilen bu versiyonlarda 50 kilometrelik menzil değeri vadediliyor. 1,2 litrelik PureTech motorun 110 ve 130 beygirlik iki seçenekle tercih edilebileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Şanzıman ayağında ise 6 ileri manuel ile 8 ileri otomatik listlerde olacak.

kırmızıtıncı nesille birlikte Opel’in artık tüm modellerinde yer vereceği iç yaşam alanı da Astra’da karşımıza çıkıyor. Kısa süre önce test konuğumuz olan yeni nesil Mokka’da deneyimleme şansına eriştiğimiz “Pure Panel” sistemi, tamamı dijital geniş çaplı bir kokpiti standart olarak sunuyor. Ailenin giriş seviyesindeki versiyonlarından itibaren standart olarak gelen ve üst paketlerde ebatları büyüyen bu ekranlar toplamda 20 inçi geçen bir çerçevede kullanıcılara sunulacak. Tamamen değilen direksiyon, opsiyonel olarak gelen baş üstü ekran ve vites topuzunun yerini alan seçici de yine tasarımdaki kilit elemanlar arasında yer bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

boyutlara baktığımızda yeni Astra’nın; 4.374 milimetre uzunluğa, 1.860 milimetre genişliğe, 1.470 milimetre yüksekliğe ve 2.675 milimetre aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. boyutlardaki tüm bölümler, 14 milimetre aşağı çekilen yükseklik değerinin dışında ileriye taşınmış şekilde karşımıza çıkıyor. Bu artışlara paralel olarak bagaj hacminde 50 litrenin üzerinde, diz mesafesinde de hissedilir nitelikte iyileştirmeler kullanıcıları bekliyor.

Video[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap