1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

128 GB’lık Oculus Quest 2 satışta; işte VR gözlüğün fiyatı ve öne çıkan özellikleri

128 GB’lık Oculus Quest 2 satışta; işte VR gözlüğün fiyatı ve öne çıkan özellikleri
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Oculus Quest 2

Kısa bir süre önce Oculus Quest 2‘nin satışı sağlık sorunlari nedeniyle durdurulmuştu. Gözlüğün yüz kısmına gelen süngerden ötürü bazı kullanıcıların ciltleri tahriş olmuş ve bu sebeple gözlüğün satışının durdurulmasına karar verilmişti.

Bu problemun ardından harekete geçen Facebook, kutu içeriğine silikon bir kapak ekleyerek problema çözüm getirdi. Facebook ilaveten 64 GB’lık depolama kapasitesi yerine 128 GB depolama alanını aynı fiyatla kullanıcılara sundu. 299 dolardan yurt dışında satışa sunulan Oculus Quest 2, 128 GB’lık hafıza sayesinde kullanıcıların daha fazla oyun ve içerik yükleyebilmesine imkan tanıyor. VR gözlüğünün 256 GB’lık versiyonunun fiyatı ise 399 dolar.

Model, 503 gram ağırlığında ve daha yumuşak bir kafa bandıyla geliyor. VR gözlüğü, gücünü Qualcomm Snapdragon XR2 işlemciden ve 6 GB RAM’den alıyor. 128 / 256 GB dahili depolaması bulunan ve bağımsız olarak kendi başına görev yapabilen VR başlık, her göze 1832 x 1920 piksel çözünürlük getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oculus Quest 2, 120 Hz desteğini güncellemeyle kullanıcılara sunmuştu

İlk satışa sunulduğunda 75 desteği bulunan gözlük daha sonrasında gelen güncellemeyle 120 Hz desteğine de kavuşmuştu. İki adet kablosuz oyun kumandası bulunan VR başlık, 2 ila 3 saat arasında bir pil ömrü sunuyor. şahısleri kablosuz olarak VR dünyasına dahil edebilen ürün, ilaveten Link USB-C kablosu üzerinden PC’ye bağlanarak oradaki VR oyunları da rahatlıkla oynatabiliyor.

alakanizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap